środa, 7 lipca 2010

Istota festiwalowa

Podobnie do innych z gatunku homo sapiens jest istotą stadną. Występuje na terenach całej Europy, jak wskazuje jej nazwa, na obszarach festiwalowych. Prowadzi koczowniczy tryb życia, nocując na biwakach i plażach. Lubi duże miasta.
Istota festiwalowa charakteryzuje się (getrami) kolorowym strojem, którego elementem koniecznym są trampki konwersy. Rozpoznać ją można łatwo po dekoracyjnych elementach ubioru - koszulkach z napisami manifestującymi różne bzdury (np. zbieram na większe cycki), kolczykami zrobionymi z czegokolwiek (włóczka, korki plastikowe, orzechy itp), dużą chustą omotaną wokół szyi lub głowy lub torby. Torba jest ważna, choć nie ma określonych reguł, z czego jest wykonana i jaki ma kształt. Istota festiwalowa unika najwyraźniej toreb skórzanych. Zawartość toreb pozostaje tajemnicą dla badaczy.
Istoty festiwalowe odżywiają się piwem i frytkami, nigdy nie przygotowują własnych posiłków. Mówią głośno, często przeklinając. Palą. Chociaż piją dużo piwa nigdy się nie upijają i nie miewają kaca. Cierpią na niewyspanie. Przemieszczają się po terenie festiwalu i nie tylko ciasno zbite w kilkuosobowe grupki.
Ciekawostką jest, że obserwatorom nie udało się zaobserwować znaczących różnic w ubiorze bądź zachowaniu samic i samców istoty festiwalowej. Niektórzy stawiają tezę, że samice można poznać po torbie, ale liczne przypadki ceratowych toreb noszonych przez samców, przeczą tej tezie. Można zaryzykować stwierdzenie, iż samice są głośniejsze i używają bardziej wulgarnego języka.

Czytała Krystyna Czubówna.

1 komentarz: